Jak wygląda pierwsza wizyta?

Ciało ludzkie to mechanizm niezwykle skomplikowany. Człowiek do tej pory nie stworzył doskonalszej machiny.

Trzeba zdać sobie sprawę z tych dwóch rzeczy, nim przejdzie się do leczenia. Tak jak mechanik nie naprawia samochodu przed sprawdzeniem, które zespoły uległy awarii, tak i fizjoterapeuta nie może leczyć bez postawienia odpowiedniej diagnozy.

Stąd też podczas pierwszego spotkania z pacjentem skupiam się na określeniu prawdziwego źródła problemu. Po postawieniu hipotezy zwykle przeprowadzam terapię wstępną, która utwierdza mnie w diagnozie lub z niej wyprowadza. Dzięki takiemu schematowi terapii, jestem w stanie w bezpieczny sposób pracować z Tobą i Twoim ciałem. To wyróżnia mnie spośród innych terapeutów, którzy często wykonują pewne zabiegi (masaże, manipulacje) bez dokładnego badania, co skutkuje pogorszeniem stanu zdrowia lub chwilowym zmniejszeniem schorzenia, po którym następuje szybki powrót dolegliwości.

Nie wszystkie dolegliwości mają skomplikowaną przyczynę. W przypadku tych prostych (zwykle jest to ból wynikający z urazu, nie zaś ból przewlekły), jestem w stanie rozpocząć właściwą terapię już podczas pierwszej wizyty.

O co Cię proszę?

Dobrze by było, gdybyś przygotował mi miejsce do pracy. Im większe, tym lepiej. Nie chcę tutaj podawać wymiarów, bo to kwestia elastyczna.

Powinieneś mieć przygotowany strój niekrępujący ruchów. Najlepiej krótkie spodenki i podkoszulek. Po przeprowadzeniu wywiadu, jeżeli będzie to konieczne, zostaniesz poproszony o przebranie się. Podczas badania mogę poprosić Cię o rozebranie się do bielizny, w celu lepszego określenia dysfunkcji.

Jeżeli posiadasz w domu kopię historii choroby, wyników badań, opisów zdjęć USG, RMI i innej dokumentacji medycznej, przygotuj ją w celu konsultacji.

Jeśli zażywasz jakieś leki, bardzo proszę o przygotowanie listy tych leków lub suplementów diety.

Co dalej?

Na końcu wizyty sprawdzimy, czy wstępna terapia przyniosła poprawę oraz ustalimy termin kolejnego spotkania, które zwykle jednak nie powinno mieć odstępu dłuższego niż 7 dni. Zwykle po 3 spotkaniach u pacjentów z bólem przewlekłym, udaje się nam go znacząco zmniejszyć oraz poprawić zakres ruchu.

W celu umówienia wizyty zadzwoń: 790 77 44 52

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *